Õhuline villane pashmina 70% ja siidi 30% sall, käsitöö

78.00 120.00 

Luksuslik pehme ja siidine sall aastaringseks kandmiseks.

Pashmina on kõige peenema kiuga kitsevill ehk kashmiir. Pashminaks nimetatakse ka üldistavalt luksuslikke naturaalkashmiirist õlasalle.

Sarapiku pashminasalli MATERJALIDEKS on 70%pashminat ja  30% naturaalsiidi. Siid,  lisaks pehmusele, annab luksusliku läike, Siidi ja villa lõimedest moodustub õrn neerumuster.

Seda pehmet salli kanda on imeliselt meeldiv tunne. Jahedal ajal on naturaalne pashmina väga soe, olenemata oma õhulisusest,  soojal aastaajal ei ole liiga palav.

Naturaalse kashmiiri omapära on see, et materjal EI KORTSU  ega võta  lõhnu külge. Sellist salli võib mantli alla rätikuks siduda, samas on kohe teises olukorras õlasallina kantav, ei vaja vahepeal aurutamist, sest tõesti ei kortsu (väljaarvatud niiskena , sellisel juhul jätta sirgena laotatult “hingama”). Mõnus on seda kerget salli käekotis kaasas kanda, ei ole vaja karta murdejoonte tekkimist. Olenemata õhulisusest on peened kashmiiri kiud väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Kui  küüneserv murdub, tasub hoiduda sellega salli vastu puutumast, et mitte tõmmata kaasa peent koeniidikest.

Sarapiku pashminasallid on kergelt murtud toonides, et sobiksid kanda erinevate rõivastega. Pashmina – sall on küllalt luksuslik, et kanda pidulikel hetkedel õlasallina, samas on ta piisavalt tagasihoidlik, et igapäevaselt ja aastaringselt kaela sättida, mahub hästi iga mantli alla ja on kaelaehte asemel sumedal  suveõhtul.

SUURUS:  200 x 70 cm

Sall on kinkekarbis ja kaasas on hooldusjuhend.

KÄSITÖÖ, valimistatud Nepaalis Sarapiku tellimusel.

 

HOOLDUS: Kashmiirsall on peaaegu hooldusvaba. Kuna naturaalvill ei määrdu kergesti ja bakterid ei jää villakiududele püsima, siis piisab peamiselt pärast kandmist “hingama jätmisest”, mitte kohe kappi panna. Kui siiski soovitakse pesta, on kõige sobilikum keemiline puhastus või õrn käsipesu. Käsitsipesu puhul peab silmas pidama, et mitte teha hõõruvaid liigutusi, see rikub peenekiulist villa. Leiges vees õrnalt muljudes ja siidi-villa pesuvahendit kasutades on võimalik ka kodus salli pesta. Loputada samuti leige veega (kuni 30 C´). Mitte väänata, vaid asetada sirgelt vannilinale ja õrnalt rulli keerata, sellega on liigne niiskus eemaldatud ja võib jätta tasapinnale kuivama. Aurutada võib ainult villale sobiva temperatuuriga.

 

Kirjeldus

 

 

 

Lisainfo

Värv

rohekassinine, Roosakasbeez, Beež, Helesinine, Kreemikas valge, Punane, Roosa, Sinakashall

Teid võib huvitada ka...